Felhívás 2019

A Magyarországi Szlovákok Kulturális Intézete tíz esztendővel ezelőtt rendezte meg első alkalommal a „Vo víre tanca – Táncforgatag” Magyarországi Szlovák Hagyományőrző Csoportok és Táncegyüttesek Országos Minősítő Seregszemléjét. A találkozó azóta kétévente kerül megrendezésre. 2015-ben a seregszemlén már gyermek tánccsoportok és szóló táncosok is kérhettek minősítést. Tekintettel arra, hogy az utóbbi időkben az aktív táncosok száma néhány csoportban nagymértékben csökkent, lehetőséget biztosítunk a kislétszámú koreográfiák bemutatására is.

Részletek

Jelentkezési lap

Díjazás

Együttes neve Település Besorolás Együttesvezető Kísérő zenekar Műsor Minősítés Pontszám (80-120)
Hajnalcsillag Hagyományőrző Együttes Acsa hagyományőrző csoport Bágyon Zsuzsanna koreográfus: Juhász Attila Csibaj Banda Po večjerňi na lavički arany 101
Detský súbor Brekyňa TS Panónia a miestni slovenskí folkloristi Kistarcsa gyermek együttes Móricz Mátyás és Alexa Zsuzsanna Tarsoly zenekar PITEMELE, PITEMELE, kukorica morzsolás arany 104
Folklórny súbor Pišpek Püspökhatvan hagyományőrző csoport Gimesiné Szokol Emese koreográfus: Szokolik Szabolcs Tarsoly zenekar és Jobbágy Bálint Fonó arany 116
Jásdi Pávakör Jásd hagyományőrző csoport Trojákné Major Veronika Harmonika: Koch István Jásdi táncok
Murányi Júlia és Laukó Pál szólisták –táncospár Tarsoly zenekar és Jobbágy Bálint Püspökhatvani táncok arany
Matejcsokné Konkoly Márta és Matejcsok Imre Püspökhatvan szólisták –táncospár Tarsoly zenekar és Jobbágy Bálint Püspökhatvani táncok arany
Uzák Júlia és Blaskó Imre Püspökhatvan szólisták –táncospár Tarsoly zenekar és Jobbágy Bálint Püspökhatvani táncok arany
Papp Katalin és Szokolik Szabolcs Püspökhatvan szólisták –táncospár Tarsoly zenekar és Jobbágy Bálint Püspökhatvani táncok arany

 

Zsűri különdíja az autentikus előadásért: Uzák Júlia (Püspökhatvan)

Zsűri különdíja a tánc során tapasztalt összhangért : Matejcsok Imre és felesége Márta (Püspökhatvan)

A rendezvényről készült további fotók megtalálhatóak a Facebook oldalunkon

Együttes neve Település Besorolás Együttesvezető Kísérő zenekar Műsor Minősítés
1. Malá Furmicska Néptánc Egyesület Csömör gyermek együttes Szabó Erzsébet Péter Tamás és a Banda Csömöri gyermek lakodalom ezüst
2. Roszicska Hagyományőrző Ének és Tánccsoport Egyesület Maglód hagyományőrző csoport Szentesi Zoltán Péter Tamás és a Banda Páros bálra való felkészülés előestéje bronz
3. Rozmaring Asszonykórus Rudabányácska hagyományőrző csoport Holod Miklósné Péter Tamás és a Banda Menyasszony kontyolás bronz
4. Keresztúr Tánccsoport és Szlovák Asszonykórus Keresztúr hagyományőrző csoport Linkéné Gácsi Éva Kóborzengő Neplač ty, Anička! bronz
5. Kerepesi Hagyományőrző Pávakör Egyesület Kerepes hagyományőrző csoport Zombori Hubertné Kóborzengő Farsangi menyecske emelés arany
6. Furmicska Néptánc Egyesület Csömör hagyományőrző csoport Szabó Erzsébet Péter Tamás és a Banda Na Čemere dobre žiť! arany

 

Lami István díjat kapott a Kerepesi Hagyományőrző Pávakör Egyesület

Együttes neve Település Besorolás Együttesvezető Kísérő zenekar Műsor Minősítés
1. Komlós Táncegyüttes Tótkomlós hagyományőrző csoport Krcsméri Gábor Komlósi lakodalmas ezüst
2. Roszicska Hagyományőrző Ének és Tánccsoport Egyesület Maglód hagyományőrző csoport Földi Zsuzsa Galga Zenekar Maglódi lakodalmi készülődések ezüst
3. Rozmaring Asszonykórus Rudabányácska hagyományőrző csoport Holod Miklósné Keresztelő arany
4. Kerepesi Hagyományőrző Pávakör Egyesület Kerepes hagyományőrző csoport Zombori Hubertné Kóborzengő Tollfosztóban arany
5. Püspökhatvani Népi Együttes Püspökhatvan hagyományőrző csoport Széphalmi Zoltán Bálint és bandája Verbuválástól a bevonulásig arany
6. Borovenka Hagyományőrző Néptánccsoport Dabas-Sári hagyományőrző csoport Simonyi Gábor Galga Zenekar Sári lakodalmas ezüst
7. Tessedik Táncegyüttes Szarvas táncegyüttes Juhász Attila Galga Zenekar Sárosi táncok arany

 

Lami István díjat kapott a Püspökhatvani Népi Együttes

Együttes neve Település Besorolás Együttesvezető Kísérő zenekar Műsor Minősítés
1. Kerepesi Hagyományőrző Együttes Kerepes hagyományőrző csoport Zombori Hubertné Kóborzengő Legénybíró-választás arany
2. Furmička Néptánc Egyesület Csömör hagyományőrző csoport Magyar Tamásné Galga Zenekar Búcsújárás arany
3. Püspökhatvani Népi Együttes Püspökhatvan hagyományőrző csoport Széphalmi Zoltán Tücsök Zenekar Márktól Péter Pálig arany
4. Rozmaring Asszonykórus Rudabányácska hagyományőrző csoport Holod Miklósné Fonóban ezüst
5. Nagytarcsai Szlovák Nemzetiségi Együttes Nagytarcsa táncegyüttes Bátori László Galga Zenekar Tímár Sándor nyomán nagytarcsai mulatság ezüst
6. Lipa Szlovák Folklóregyesület Budapest táncegyüttes Szilágyiné Suba Éva Kóborzengő Zemplénben ezüst
7. Tessedik Táncegyüttes Szarvas táncegyüttes Juhász Attila Galga Zenekar Sárosi táncok arany
Együttes neve Település Besorolás Együttesvezető Kísérő zenekar Műsor Minősítés
1. Furmička Néptánc Egyesület Csömör hagyományőrző csoport Magyar Tamásné Galga Zenekar Keresztelő ezüst
2. Asszonyi Hangok Hagyományőrző Csoport Csővár hagyományőrző csoport Mangó Istvánné Hatvan Banda Szüret bronz
3. Keresztúr Hagyományőrző Kör Keresztúr hagyományőrző csoport Linkéné Gácsi Éva Kóborzengő Évkör ezüst
4. Pannónia Együttes Hagyományőrző Csoportja Kistarcsa hagyományőrző csoport Szengyel István Kóborzengő István-napi köszöntő arany
5. Püspökhatvani Népi Együttes Püspökhatvan hagyományőrző csoport Széphalmi Zoltán Tücsök Zenekar Püspökhatvani táncok arany
6. Kacamajka Táncegyüttes Maglód hagyományőrző csoport Osztertágné Szeili Mariann Galga Zenekar Maglódi táncok arany
7. Lipa Szlovák Folklóregyesület Budapest táncegyüttes Szilágyiné Suba Éva Kóborzengő Drotár arany
8. Zelený veniec Táncegyüttes Ecser táncegyüttes Szilágyiné Suba Éva Galga Zenekar Óecseri szlovák táncok arany
9. Szivárvány Táncegyüttes Kiskőrös táncegyüttes Szilágyiné Suba Éva Kóborzengő Dél-alföldi táncok ezüst
10. Večernica Táncegyüttes Sóskút táncegyüttes Mohácsyné Lőrincz Hortenzia Galga Zenekar 1. Sóskúti polka
2. Maglódi táncok
arany
11. Komlós Táncegyüttes Tótkomlós táncegyüttes Hankó Tamás, Benkő Vera Kolovrat Zenekar Vasárnap délután ezüst
12. Rozmarín Hagyományőrző Együttes Vanyarc táncegyüttes Varavuska Józsefné, Komjáthi Gáborné Kóborzengő Nógrádi táncok ezüst

 

A szakmai zsűri különdíjai:
Folklorisztikai hitelesség: Püspökhatvan
Ének-zenei összhatás: Ecser
Színpadi megjelenés (autentikus viselet): Csömör
Karakteres előadás: Kistarcsa
Koreográfiai megformálás: Mohácsyné Lőrincz Hortenzia
Szóló ének: Hubacsek Márton (Lipa)

Pontozás

Folklorisztikai hitelesség: 10 pont
Ének-zenei összhatás: 5 pont
Színpadi megjelenés: 5 pont
Koreográfiai megformálás: 5 pont
Előadás színvonala: 5 pont

Összesen elérhető max. 120 pont.
Arany fokozat: 101-120 pont,
Ezüst fokozat: 81- 100 pont,
Bronz fokozat: 80 pont és alatta